Püsimeik

Püsimeik on kehakaunistamise viis, mille puhul kasutatakse tätoveerimisega sarnaseid tehnikaid ning selleks ettenähtud värve. Püsimeigi protseduuril viiakse värv nahka peenikese nõela abil. 

Oluline on teada, et püsimeigi värv on umbes nädal aega peale protseduuri märkimisväärselt tumedam ja huulte puhul ka erksam, kui paranenud tulemus.

Püsimeigi protseduuri kestvus oleneb tehniku kogemustest ja töödeldavast nahapiirkonnast. Esmase protseduuri puhul tuleb arvestada 2 – 3 tunniga. Korduvprotseduuri puhul (korrektsioon) võib arvestada väiksema ajakuluga (1-1,5 tundi keskmiselt). 

Korralik hooldus pärast protseduuri on äärmiselt oluline, et tulemus oleks võimalikult ühtlane, pikalt kestev ja kaunis. Samas on oluline silmas pidada, et teatud värvi ebaühtlasus on pärast esimest protseduuri normaalne. Korrektsioon värvi vajaliku intensiivsuse ja ühtlase tulemuse saavutamiseks tehakse teisel protseduuril.

Kuna värvipigment jaotub nahas ebaühtlaselt ning selle epidermisesse fikseerumise protsess on igaühel erinev. Seetõttu soovitatakse ühe kuu jooksul pärast esimest protseduuri teha kordusprotseduur (korrektsioon). Rasuse naha korral tuleb valmis olla selleks, et  vajalikuks võib osutuda  rohkem kui üks korrektsiooniprotseduur. Lõplik tulemus saavutatakse keskmiselt kahe kuu jooksul. Püsimeik võib püsida mitu aastat  sõltuvalt naha eripärast, valitud värvist ning värvipigmendi kontsentratsioonist.

Parima tulemuse saavutamiseks soovitatakse kaks nädalat enne protseduuri koorida kulmude piirkonna nahka koorimiskreemiga. Enne huulte püsimeigi tegemist on soovitatav teha 6-päevane herpesviiruse vastane profülaktiline kuur, kui teil esineb sagedasti huuleherpest.

Kellele püsimeik ei sobi:

Püsimeik on vastunäidustatud, kui Sul on:

Epilepsia

 • -Südamehaigused
 • -Nahahaigused
 • -Keloidid (armistunud nahk)
 • -Rase või rinnaga toitev ema
 • -Silmahaigused
 • -Allergilised reaktsioonid
 • -Viirushaigus nagu aids,HIV, hepatiit
 • -Ägedas staadiumis huuleherpes (huulte puhl)

Enne protseduuri ei soovitata:

  • teha kulmukarvade kitkumist ja vahaga eemaldamist, värvida kulmukarvu püsivärviga (õige tooni tagamiseks on oluline näha inimese enda kulmude värvi);
  • tarbida kohvi, alkoholi ega kasutada verd vedeldavaid ravimeid;
  • enne protseduurile minekut teha jõulist trenni;
  • külastada solaariumi või päevitamist päikese käes (liigse nahaärrituse vältimiseks);

   KULMUDE PÜSIMEIGI PARANEMISE AJAKAVA 

   NING MIDA OODATA PÄRAST PROTSEDUURI

   1.-3. päev

    Kulmud on umbes 30-40% tumedamad ja näivad tugevamad/laiemad, kui peale paranemist. Nahk on pigmendi all punane ja see annab näiliselt tumedama pigmendi välimuse. Protseduuri kohal on ka turse, mis ei paista enamjaolt silma. Turse kaob esimestel päevadel. Naha koorumine, mis algab paari päeva jooksul, võtab ära ka osa pigmendist  ja värv muutub õrnemaks ja mahedamaks. Samuti saavad kulmud kitsama välimuse. Kulmud tunduvad pingul ja kuivad kuni nädal aega pärast protseduuri. Väga oluline on kulmusid paar korda päevas kergelt niisutada kaasa antud kreemiga, mida tuleb infektsioonist hoidumiseks peale panna vatitikuga (mitte sõrmega). Sügelus on sellel perioodil üsna tavapärane kaasnähtus.

    3.-4. päev

   Sel ajal algab naha koorumine ja väikesed pigmendi tükid tulevad ära pinnalt, kuhu püsimeik tehti.

    5.-7. päev

   Värvi mahakoorumine lõpeb ja näed mahedamat, aga pisut hallikama tooniga tulemust veel mõned päevad kuni värv muutub püsivaks. Kiiremini kuluvad kiiremini maha heledamad toonid. Kulumise kiirus sõltub ka iga inimese nahatüübist ja hooldusest. Äärmiselt oluline on edaspidine püsimeigi korrektne hooldus, et värv püsiks võimalikult kaua muutumatuna.

    KULMUDE PÜSIMEIGI PROTSEDUURI KORREKTSIOONI ON VAJA TULLA KAHE KUU JOOKSUL, AGA MITTE VAREM, KUI 4 NÄDALA PÄRAST

HUULTE PÜSIMEIGI PARANEMISE AJAKAVA

 1.-3. päev

Paar päeva pärast protseduuri tunduvad huuled paistes, erksad ja kuivad. Esimestel päevadel võid turset alla võtta jääkuubikutega (mis on puhta toidukile sisse mässitud).   2.-3. päeval tekib huultele kuiv koorik, mida EI TOHI ISE ÄRA TÕMMATA.  Huultele tuleb mitu korda päevas panna vatitikuga õrna kihina peale kaasa antud niisutavat kreemi. Esimesel kolmel päeval on huulte värv väga erk, aga see ei jää nii.

 3.-5. päev

Värvitükid hakkavad huulepinnalt maha kooruma. Neid EI TOHI ise ära võtta, selle tulemusel võib lõpptulemus kõvasti kannatada – tekib ebaühtlase värviga püsimeik ja samuti võivad tekkida armid.

 5.-6. päev

Huuled kaotavad kuni 50% esialgsest värvist (sõltuvalt valitud värvist) ja nüüd tunduvad nad liiga heledad. See on normaalne. Tõeline ja püsima jääv värv tuleb esile kuu jooksul pärast protseduuri, kui huuled veel paranevad. Lõplik värv tuleb esile 4-6 nädala jooksul pärast protseduuri.

Edaspidi tuleb päikese käes olles huultele panna vähemalt SPF30 faktoriga päikesekaitsekreemi või päikesekaitsefaktoriga hügieenilist huulepulka, et värv ei kuluks kiiresti maha.  Samuti ei tohi edaspidi kasutada huulte piirkonnas happeid sisaldavaid näohooldus- või koorivaid tooteid.

HUULTE KORDUS PROTSEDUURILE ON VAJA TULLA KUNI KAHE KUU JOOKSUL, AGA MITTE VAREM KUI 4 NÄDALAT PÄRAST ESIMEST PROTSEDUURI. Järelprotseduuril tehakse kõik vajalikud korrektsioonid.

SILMADE PÜSIMEIGI PARANEMISE AJAKAVA

1.–3. päev

Tihti on silmalaud peale protseduuri turses, punetavad, hellad ja tundlikud. Niisuta püsimeiki kaasa antud kreemiga 1-2 korda päevas, kreemi ei tohi panna paksu kihina. Ära aja kreemi silma. Võid kasutada ka niisutavaid silmatilkasid.  

 Silmalaud on tavaliselt esimesel paaril päeval turses. Silmadele võib panna jääkuubikuid mõned minutid korraga iga tunni tagant. Dushi all käimine on lubatud, aga silmi ei tohi hõõruda.

 Esimesel neljal päeval ei tohi kasutada ripsmetushi. Peale seda osta endale uus ripsmetush, et vältida põletiku tekkimist. Veekindlat ripsmedushi ei ole soovitatav kasutada.

3.-7. päev

Kui silmad hakkavad paranema, hakkab ära kooruma värvitükke. Ära kindlasti ise neid ära tõmba. Kui püsimeik on paranenud, on värv esialgsest värvist umbes 30% heledam. 

Püsimeik kulub ajaga maha. Kulumise kiirus sõltub Sinu naha vanusest ja tüübist, eluviisist ja hooldusest. 

SILMADE PÜSIMEIGI KORREKTSIOONI ON VAJA TULLA 2 KUU JOOKSUL KUID MITTE VAREM KUI 4 NÄDALAT PÄRAST ESIMEST PROTSEDUURI.  Järelprotseduurile tehakse lõplikud korrektuurid värvi ja joone laiuse osas.  

Hinnakirja leiad siit