Massaaž
Massaaž Kohilas
Milleks minna massaaži?
Massaaž on juba aegade hämarusest pärit üks esimesi ravitsemisviise. Igaüks meist on tegelikult teinud massaaži. Kui me äralöödud põlve kohe instinktiivselt silitame, siis pole seegi midagi muud, kui massaaž.
Massaaži peamine eesmärk on kiirendada organismi ainevahetust – jääkainete kudedest väljaviimist ja toitainete kohaletoimetamist. Kiirest elutempost tulenev stress, tööst tingitud kehalised vaevused, tuju langus, traumade ja operatsioonijärgne organismi nõrkus on ühed enamlevinumad põhjused massööri külastamiseks. Suure osa klientidest moodustavad ka sportlased, kelle treeningvormi hoidmisele ja võistlusteks ettevalmistamisele aitab massaaž tublisti kaasa.
Massaaž on kahepoolne protsess. Suur osa selle õnnestumises on kliendi suhtumises, tema vastuvõtlikkuses ja tahtes ennast eelkõige ise aidata.
Massaaži hea omadus on see, et seda võib teha ka siis, kui inimene on terve ja kusagilt ei valuta. Tulla võib ka lihtsalt lõõgastuma ja väikest energialaengut saama. Just nii nagu me tunneme rõõmu näiteks ujumisest, saunast, väikesest jalutuskäigust.
Mida peaks teadma massaaži minnes?
Massaaži ei ole lubatud teha, kui esinevad järgmised seisundid:
- kõrge vererõhk
- palavik
- ägedad põletikulised protsessid
- halvaloomulised kasvajad
- samuti ei tehta massaaži veenilaiendite piirkonnas
Massaaži tulles oleks hea varuda endale aega, et ei peaks pärast seda kuhugi kiirustama. Kuna ainevahetus kiireneb, oleks sobiv juua protseduurijärgselt kas mineraalvett või siis ravimteed ning koheselt mitte süüa.
Tutvuge ka Kohila massööri hinnakirjaga.
Klassikaline ehk Rootsi massaaž
Klassikaline massaaž on traditsiooniline ja levinud massaažiliik, mis baseerub rootsi massaazil. Üldmassaaz hõlmab kogu keha, osalist massaaži tehakse vastavalt vajadusele, erinevatele kehapiirkondadele.
Massaaž sisaldab silitamis-, hõõrumis-, pigistamis-, muljumisvõtteid. Vajadusel kasutatakse ka kergeid löökvõtteid.
Massaaži toime on vastavalt teostatud võtetele kas valuvaigistav, lõõgastav, taastav või toonust tõstev.
Eesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine; paraneb ainevahetus, vere- ja lümfiringe, naha elastsus ning selle hingamine. Tõuseb lihaste aktiivsus ning tööjõudlus. Samuti paranevad südame funktsioonid. Massaaž aitab vähendada või kaotada valusid organismis, ergutab meelt ja mõjub noorendavalt.
Massaaži tegemisel kasutatakse abivahendina enamasti pisut õli.
Aroomimassaaž
Aroomiteraapia on iidsete traditsioonidega ravimise ja tervendamise kunst, kus kasutatakse taimedest saadud eeterlikke aromaatseid õlisid inimese keha, meele ja hinge tasakaalustamiseks.
Eeterlike õlide oskusliku valikuga saab leevendada stressi ja unehäireid, vähendada vererõhu kõikumist ning lihasepingeid ja -valusid. Massaaž parandab vereringet ja lümfi äravoolu ning mõjub hästi seedimisele. Massaaži käigus on võimalik lahti saada meid häirivatest ja ebameeldivatest tunnetest nagu hirm, viha, kurbus ja kadedus.
Aromaatne lõhn stimuleerib aju tunnetuskeskuse kaudu meie meeli ja keha ning samaaegne massaaž vähendab igasugust pinget nii kehas, kui ka mõtetes.
Kehamassaaž kuppudega
See massaažiliik põhineb kummist kuppudega tekitataval vaakumil, mis tekitab hüpereemia. Seda saab kombineerida nii osalise, kui üldmassaažiga. Kupumassaažiga töödeldakse sügavamalt lihaskudesid, samuti kasutatakse kuppe liigestel. Omab võimast lõõgastavat toimet, kuna töötab läbi sidemed, lihased ning sügavad koed.
Kupumassaaži plussid:
- Sobib hästi pinges lihaste lõdvestamiseks, tõstes lihaste toonust.
- Puhastab ja trimmib nahka.
- Eriti hea on kopsudele – aitab bronhiidi ja köha puhul ning teiste külmetushaiguste korral.
- Mõjutab siseorganite tööd, parandades keha ainevahetust.
- Tugevdab organismi immuunsüsteemi.
- Kiirendades vere- ning lümfiringlust, toimub organismi vabanemine jääkainetest ning kudede taastumise protsess. Koos tasakaalustatud toitumise ja liikumisega annab häid tulemusi tselluliidiga võitlemises.
- Kupumassaaž treenib veresooni.
- Sobib ka tursete, liigesepõletike, radikuliidi, peavalude ja migreenide, närvivalude ning unetuse korral.
Tulemuseks on:
- noorenemine
- puhastamine
- keha sisemiste ressursside mobiliseerimine
Tai massaaž
Tai massaaž on traditsioonilise Tai meditsiini lahutamatu osa. See on tõeline tervistamise kunst ja samal ajal vaimne protsess. Olemasolevate ajalooliste andmete kohaselt Tai massaaž on pärit Indiast umbes 2500 aastat tagasi.
Arvatakse, et Tai massaaž tuli Taisse budismiga ühel ajal. Ammusest ajast kasutasid mungad Tai templites Tai massaaži inimeste ravimiseks. Tänapäeval kasutab suurem osa Tai elanikkonnast Tai massaaži erinevate haiguste ennetamiseks ja raviks.
Tai massaaži tehnika koosneb venitavatest harjutustest, mis sarnanevad joogaga (sealt tuli nimetus tai jooga massaaž), akupressuurist ning tööst keha energeetiliste liinidega, mis vastavalt Hiina meditsiinile lähevad läbi kogu inimese keha. Keha energeetilistel liinidel asuvate punktide vajutamise metoodika lubab vabaneda teatud blokkidest ja tagab energia vaba voolu keha energeetilistel liinidel (meridiaanidel). See lubab organismil vabaneda liigsest vedelikust, toksiinidest, normaliseerida vere- ja lümfiringlust. Selle efekti saavutamiseks kasutab Tai massaaži spetsialist oma küünarnukke ja küünarvarsi.
Tselluliidimassaaž
Tselluliidimassaaž
Spetsiaalse ainevahetust parandava massaažiõliga tehtav mõnus massaaž. Tselluliidimassaaž aitab organismist eemaldada jääkaineid ja liigset vedelikku ning parandada ainevahetust. Peale massaaži on nahk siledam ja pringim ning enesetunne värske.
Parima tulemuse annab 5-10 korrast koosnev massaažikuur.
India peamassaaž
India peamassaaži eesmärgiks on tasakaalustada tšakraid ja leevendada stressi. Massaaži kestvus on 30-50 minutit ja seda tehakse õliga, mille positiivseks mõjuks on lisaks keha enda loomuliku tervendamisvõime stimuleerimisele ka hooldus juustele. India peamassaaž on alguse saanud iidsest ayrveda ravimise süsteemist, mille eesmärgiks on õpetada elama haigusi ennetavalt ja enese eest hoolitsevalt.
India peamassaaž on nagu raviprotseduur, kus energiakanaleid käsitledes masseeritakse läbi pea, kael, näo ja õlgade piirkond. Massaaži käigus puhastatakse ergiakanalid blokeeringutest, mis tekitavad tervisehädasid. Kui energia voolamine on takistatud, siis hakkavad levima stress, valud, pingepeavalud, kiilaspäisus, juuste hõrenemine jne. Hästi mõjub peamassaaž silmade ja kõrvade probleemidele, see puhastab ka nina-ja kõrvalurkeid, on hea kaela ja õlgade jäikuse korra ning eksamiperioodil ja unetuse puhul kuni vaimse puhastamiseni.
Kinesioloogiline teipimine
Kinesioloogilise teipimise – „ kinesiotaping“ – meetod on välja arendatud Jaapanis ning selle eesmärgiks on toetada kehaomaseid tervenemisprotsesse lihastele või liigestele spetsiaalse materjaliga teibi pealepanemise tehnika abil.
Õigesti sooritatud kinesioloogilise teipimise meetodi abil on võimalik koheselt vähendada või kaotada valu lihastes ja liigestes ning soodustada nende õiget asendit ja liikuvust.
Teipimine võimaldab lihaseid lõdvestada või aktiviseerida, toetada või korrigeerida liigeste liikumist, vähendada valu (ka peavalu) ja turset, soodustada armide (ka põletusarmide) paranemist ning parandada rühti. Erinevate tulemuste saamiseks kasutatakse mitmeid erinevaid teibi paigaldamise tehnikaid ning lihaste- ja liigeste asendeid.
Kohest leevendust pakub teipimisteraapia: õlavöötme- ja kaela lihasvaludele, istmikunärvi valule, lülisamba probleemidele, liigeste nihestuste ja liikumispiiratuse puhul.
Kinesioloogilise teibi pealepanemisele eelneb lihas- ja liigesliikuvuse diagnostika, et määratleda probleem ja selle ulatus. Selleks, et veenduda kinesioteipimise koheses liikuvust parandavas toimes, korratakse samad testid ka teipimise järgselt. Massaaži-, elektriravi- või teiste taastusravimeetoditega ühendatult soodustab teipimine teraapiate tulemuste säilitamist ja paranemist
Maniküür ja pediküür
Täiusliku välimuse ja hea enesetunde jaoks on väga tähtsal kohal hoolitsetud käed ja jalad.
Maniküüris korrapäraselt käies saab lisaks meeldivale enesetundele tugevad ja elastsed küüned ning terved küünenahad, rääkimata kaunist ja pilkupüüdvast lakist, prantsuse maniküürist või koguni küünemaalingutest.
Lisaks tavalisele küünelakile pakume võimalust katta ka küüned kauapüsiva geellakiga, mille positiivseteks külgedeks on kohene kuivamine UV lambi all ja kaunina peal püsimine vähemalt 2 nädalat.
Pediküür ei ole tänapäeval enam pelgalt iluhooldus, vaid ta on muutunud juba ka hügieeniprotseduuriks, mida peaks tegema aastaringselt.
Harilikult tehakse pediküüri kord kuus, algustades soolavannist, et lõõgastada jalgu ja pehmendada nahka. Seejärel eemaldatakse küünenahad, korrastatakse varbaküüned ning töödeldakse jalatallad ja paksendid. Seejärel tehakse lõõgastav ja pehmendav jalamassaaž ning soovi korral lakitakse varbaküüned.
Kuiva naha korral on soovitav lasta teha koos maniküüri või pediküüriga sooja parafiinihooldust. Soe parafiin tekitab minisauna efekti – nahapoorid avanevad, kreem imendub paremini ja toidab kuiva nahka sügavuti. Soe parafiinihooldus mõjub hästi ka külmetavate jalgade puhul.
Kellele soe parafiinimask ei sobi, siis on olemas alternatiiv ka külma parafiinimaski näol. Toime on sama, kuid jääb ära soojaefekt.
OPI PRO SPA on nahahooldussari, mis ühendab näohooldustoodete kvaliteedi ja tõhususe parimate spetsiaalselt kätele ja jalgadele suunatud toodetega.
OPI PRO SPA hellitav maniküür ja pediküür on käte ja jalgade hoolduste koorekihti kuuluv teenus mis sisaldab koorimist, niisutust, maski ning pikka massaaži, et leevendada stressi ja pingeid. Pärast seda hooldust on käed-jalad pehmed ja niisutatud ning lõhnavad oivaliselt. Soovi korral võib lisada ka kauni laki.
Hooldusel kasutame Orly ja OPI hooldussarja, Glamlaci geellakke ja Depileve parafiine.
Tutvuge ka Kohila kosmeetiku hinnakirjaga.
Happepediküür ja maniküür
Hapete abil teostatav käte ja jalgade hooldus on kiire ja efektiivne viis hoolitseda oma kuiva ja probleemse naha eest. Protseduur on valutu ja meeldiv. Hapetega eemaldatakse liigne elutu nahk, mis tekitab pindmist kuivust ja korrastatakse naha struktuuri, luuakse võimalused tervete naharakkude tekkeks. Hape parandab naha verevarustust.
Happemaniküüri ja pediküüriga saab lahendada
– põletikke- sissekasvanud küüne ja kannalõhede puhul
– nahaaluseid paksendeid
– tugevat hüperkeratoosi
– liigset kuivust
– kannalõhesid
– tugevat, kuiva ja lõhenenud küünenahka
– haudumist
– pigmendilaike ja arme
– ekseeme ja ärritusi
Saab leevendada liigsest desinfitseerimisest tingitud naha kuivust ja ärritust.
Vastunäidustused
– intensiivne päevitamine
– väga tundlik nahk
– rasedus ja rinnaga toitmine
– lööbed ja allergilised reaktsioon