Saunad
Saunad
BeleSa Ilu- ja tervisekeskus pakub Kohilas ühe saunapiletiga kolme erineva sauna kasutamist:
Leilisaunad on meestele ja naistele eraldi. Auru- ja infrapunasaun on ühised, mugavamaks kasutamiseks pakume lisatasu eest saunaseeliku renti, võimalik on rentida ka saunalina.
Tutvuge ka meie saunade hinnakirjaga.
Kohapeal on võimalik osta ka erinevaid jooke (alkoholi me ei müü ja alkoholi tarbimine meie saunades on keelatud).
Soovitame enne sauna tulekut ca 30-45 minutit ette helistada. Kindlasti tutvuge ka meie saunareeglitega.
Head saunade külastamist!
Aurusaun
Aurusaun on paljudele inimestele kergemini talutavam, kui kõrge temperatuuriga leilisaun. Aurusaunas on temperatuur poole madalam, kui leilisaunas, umbes 40-45 kraadi, aga õhuniiskus tunduvalt kõrgem – 100%. Spetsiaalses aurukatlas tekitatakse üleküllastatud veeaur, mis juhitakse torude kaudu saunaruumi, kus ta siis nähtavate pilvedena hõljub. Saunalisi ümbritsevad aurupilved on rikastatud ka meeldiva aroomiga.
Nii soojus, kui ka kuum aur aitavad avada nahapoore ja elavdavad vereringet ning annavad su nahale värske ja särava ilme. Samuti aitab aurusaun peale rasket treeningut või keerulist tööpäeva hästi lõõgastuda.
Enne aurusauna minekut ja pärast aurusaunast tulekut on soovitav tarbida piisavalt vedelikku, vastasel juhul võib vedelikupuudusest tekkida peavalu või esineda nõrkusetunnet.
Juhul, kui tunnete ennast saunas ebamugavalt, siis väljuge.
Vastunäidustused:
- Kõrge õhuniiskuse tõttu võib niisugune kümblus olla vereringele koormav, seepärast ei sobi aurusaun inimestele, kellel on südameprobleemid või kõrge vererõhk.
- Samuti ei ole aurusaun inimestele, kes on tarvitanud alkoholi.
- Rasedad peaksid vältima pikaajalist aurusaunas viibimist.
Soovitame enne sauna tulekut ca 30-45 minutit ette helistada, et saunad jõuaksid saavutada Teie kohalejõudmise ajaks sobiva temperatuuri. Aurusauna uksest sisenemisel püüdke seda teha võimalikult kiiresti, et vältida ruumis oleva soojuse ja auru väljumist.
Tutvuge kindlasti ka meie saunareeglite ja muude nõuannetega. Head saunade külastamist!
Infrapunasaun
Infrapunasaunas on temperatuur 45-50°C, mis tekitatakse sauna seintesse ja nurkadesse paigaldatud infrapunaelementidega. Infrapunasoojus sarnaneb päikese soojusenergiaga, mis on tervisele ohutu. Infrapunakiirgus soojendab kudesid kuni 4cm sügavuselt ja selle abil paraneb vereringe ja tänu sellele ka ainevahetus – inimene kulutab poole tunni jooksul infrapunasaunas üle 600 Kcal. Higistamine on tunduvalt intensiivsem, kui leilisaunas ja higi, mis sisaldab vähem vett, väljutab rohkelt toksiine – 20%. Infrapunasaunas käimisel on tselluliiti vähendav ja immuunsust tõstev toime.
Ühe seanssi soovituslikuks kestvuseks on ligikaudu 30 minutit. Aja jälgimiseks saunas on abiks seinal olev liivakell.
Enne infrapunasauna minekut on soovitatav juua, samuti on soovituslik juua saunast tulekul, kokku 1-1,5 liitrit. Peale sauna laske kehal jahtuda ja ärge kiirustage külma kätte minekuga.
Juhul, kui tunnete ennast saunas ebamugavalt, siis väljuge.
Vastunäidustused:
- Rasedad ja kroonilisi haigusi põdevad patsiendid peaksid eelnevalt arstiga konsulteerima.
- Värskete vigastustega esimeste päevade jooksul
- Samuti ei ole infrapunasaun inimestele, kes on tarvitanud alkoholi.
- Ägedad viirused ja põletikud, kasvajad.
- Kunstliigese ja kirurgiliste implantaatide korral pole saun soovitav
Soovitame enne sauna tulekut ca 30-45 minutit ette helistada, et saunad jõuaksid saavutada Teie kohalejõudmise ajaks sobiva temperatuuri.
Leilisaun
Leilisaunas on õhk kuum ja kuiv ning astmeline lava võimaldab igaühel ise reguleerida erinevate temperatuuride nautimist – mida kõrgemal, seda kuumem. Temperatuur saunas tõuseb 70-95 kraadini. Soojusallikana kasutatakse kuumi kerisekive, millele leili viskamisega saab lühikeseks ajaks õhku niisutada. Leilisauna õige mõju tuleb esile kuuma ja külma faasi vaheldumises – igale laval käimisele järgneb keha jahutamine kas jaheda veega või eesruumis istudes.
Leil aitab kiirendada keha vereringet ning parandab hapniku- ja toitainevarustust. Leilisaun sobib hästi lõõgastumiseks peale treeningut või väsitavat tööpäeva.
Enne lavaleminekut käige kindlasti ära duši all ning saunas viibige vastavalt oma individuaalsele tundlikkusele. Leilisaunas laval järjest oleku aeg ei peaks olema üle 20 minuti. Kordade arv sõltub enesetundest. Oluline on jälgida, et enne järgmist lavalkäiku peab keha korralikult maha jahtuda saama. Ja et vaheldumisi võib käia nii leili- kui aurusaunas, siis kunagi ei tohi ühest saunast teise minna enne, kui keha pole korralikult maha jahtunud.
Juhul, kui tunnete ennast saunas ebamugavalt, siis väljuge.
Et vältida pea ülekuumenemist, on soovitav kasutada saunamütsi.
Pärast saunast tulekut on soovitav tarbida piisavalt vedelikku, vastasel juhul võib vedelikupuudusest tekkida peavalu või esineda nõrkusetunnet.
Vastunäidustused:
- Ägedad viirused ja põletikud, kasvajad, värsked traumad.
- Kõrge temperatuuri tõttu võib leilisaun olla vereringele koormav, seepärast võiks olla ettevaatlik südameprobleemide või kõrge vererõhu korral.
- Samuti ei ole saun inimestele, kes on tarvitanud alkoholi.
- Rasedad peaksid vältima pikaajalist leiliruumis viibimist.
Soovitame enne sauna tulekut ca 30-45 minutit ette helistada, et saunad jõuaksid saavutada Teie kohalejõudmise ajaks sobiva temperatuuri.
Tutvuge kindlasti ka meie saunareeglite ja muude nõuannetega. Head saunade külastamist!
Saunareeglid
Reeglid meie saunatajatele:
- Saunade külastamisel peaksite olema veendunud, et teie tervislik seisund lubab kasutada erinevaid saunu, sest saunades viibite omal vastutusel. Tõsiste tervisehäirete puhul konsulteerige enne saunatulekut arstiga.
- Leilisaunad on meestele ja naistele eraldi, infrapuna- ja aurusaun on ühised.
- Enne saunadesse minekut tuleb end pesta. Seda seepärast, et saunas muutub inimese lõhnataju ergemaks ja lisaks teeb kuiva naha niisutamine leilivõtmise kergemaks.
- Saunaruumides ei värvita pead ega raseerita end.
- Leiliruumides ei tohi kasutada mett, kohvipaksu, soola ega muid puitpindasid rikkuvaid vahendeid.
- Klaastaaras jooke ärge võtke kaasa saunaruumidesse. Kohapeal tarbimiseks pakume plasttaaras erinevaid jooke.
- Alkohoolsete jookide tarbimine ja suitsetamine on keelatud.
- Meie saunades kahjuks ei vihelda.
- Ärge võistelge, kes kannatab kauem kõrgemat leili.
- Lärm ja tormakus sauna ei kõlba. Samuti mitte vandumine ja tülitsemine.
- Saunas me ei kuula avalikult kaasaskantavaid muusikaseadmeid ega räägi valjult mobiiltelefoniga.
- Alla 12 aastased lapsed saavad külastada meie saunu vaid koos täiskasvanud saatjaga. Lapsevanematel palume jälgida oma lapsi.
- Kasutades ilusalongi varustust ja tarvikuid, suhtuge nendesse heatahtlikult ning pange need peale kasutamist oma kohale tagasi. Kui külastaja tahtlikult inventari rikub, on ta kohustatud kahjud korvama.
- Ootame teilt lugupidavat suhtumist teistesse külastajatesse ja meie teenindajatesse.
- Peale saunade külastamist palume tagastada käepael.
- Palume saunaruumid vabastada hiljemalt 5 min enne salongi sulgemist.
Nõuandeid meie saunatajatele:
- Soovitame enne sauna tulekut ca 30-45 minutit ette helistada, et saunad jõuaksid saavutada Teie kohalejõudmise ajaks sobiva temperatuuri.
- Laval on mõnusam olla siis, kui istumise all on pehme käterätt või saunalina. Leilisauna mugavamaks kasutamiseks on leiliruumis olemas tasuta istumisalused.
- Meie saunadesse minekul saate rentida omale spetsiaalse saunaseeliku või saunalina, mille saate puusadele või kogu kehale ümber panna, mis jääb ühtlasi laval istumise alla ning kuhu nõrgub ka higi. Üks rätik jätke kuivatamiseks eesruumi ootele. Kasutatud renditud saunaseelik või saunalina pange pärast pesukorvi, mis asub riietusruumis.
- Olge pesu- ja saunaruumides ettevaatlikud, sest põrand võib olla libe; seepärast soovitame kasutada saunasobilikke jalanõusid.
- Et vältida pea ülekuumenemist, võib kasutada saunamütsi.
- Sauna minnes varuge aega. Leilivõtmine vaheldugu keha jahutamisega ning seda kõike tuleb teha kiirustamata, mõnuga. Keskmine saunavisiit kestab umbes poolteist tundi.
- Saunades käies veenduge, et sulgesite enda järel saunaukse, ka teised tahavad kuuma leili saada.
- Pärast saunast tulekut on soovitav tarbida piisavalt vedelikku. Varustage end varakult omale sobiva mittealkohoolse joogiga.
- Saunatamise lõpus ei maksa riidesse panna enne, kui ihu on higistamise lõpetanud. Leiliruumist lahkumine ei tähenda veel, et higi eritumine silmapilk lakkab.
Kui saunaskäigul tekib probleeme või küsimusi, siis palun pöörduge meie administraatori või salongi personali poole.
Head saunade külastamist!
HG lõikus
HG juukselõikus
HG ravilõikus sooritatakse juukselõikusmasinaga, millele on lisatud spetsiaalne HG ravilõikusetald, mis lõikab ära vaid kõik katkised ja turritavad juukseotsad.
Niimoodi eemaldatakse kuni 90% kahjustunud juukseotstest, ilma juuste üldpikkust oluliselt vähendamata. Tulemuseks on kohe tervemad ja säravamad juuksed 3-6 kuuks.
HG juukselõikus võtab aega 45-60 min sõltuvalt juuste pikkusest ja paksusest.